Nakliyat Sigortası

Nakliyat Sigortası Nedir?

Nakliye sigortası ev eşyaları,ofis malzemeleri gibi eşyaların taşıma işleminde olası önlem olarak sigorta acentesi tarafından sigortalanarak taşımacılığı yapılması işlemidir. Taşımacılık yapılırken olası bir kaza ve hasar durumunda eşyaların sigorta acentesi tarafından karşılanması sağlanmış olur. Böylece taşınmayı talep eden kişinin zarar gören eşyalarının karşılanmasına ve yada karşılığında para olarak ödeme yapılmasını sağlamış olur.

Kimler Nakliyat Sigortası Yapmalı?

Gerek şehirler arası taşımacılık hizmeti talep edenler nakliye sigortasını kesinlikle yaptırmalıdır. Çünkü şehirler arası uzun yolculuklarda şoförün veya seyir halindeki aracın olası problemlerinden dolayı kaza veya zarar oluşabilmektedir. Bu gibi kazalarda veya hasarlarda taşınan eşyaların karşılanmasında en önemli muhattap bulunabilmesi amacıyla nakliye sigortalarının sahibi olan acentelerden hasarlarını karşılanmasını sağlamış olurlar.

Sigorta Acentesi Ne Tür Sigortaları Karşılar?

Çiğdem nakliyat firması olarak genellikle ev eşyalarının taşınması işleminde ve bu taşınmanın şehirler arası olması durumunda ve eşyaların hassasiyeti bakımından yarım veya tam olarak İki tür sigortalama biçimi olduğunun bilgisini sunmaktayız. Tabii ki müşterinin talebi doğrultusunda eşyaların gerek bizim bağlı bulunduğunuz sigorta acentesi tarafından sigortalama işlemi yapılabilmektedir. Veya da müşterinin istediği sigorta acentesi tarafından eşyalarını sigortalanması sağlayabilirler.

Biz genellikle tam sigortalamayı tavsiye etmekteyiz. Tam sigortalama türü ile eşyaların tümünün karşılanması sağlana bilinmektedir